Top
Přejít na hlavní obsah
Služby

Návody FORPSI Cloud

Projděte si naše návody pro system adminy a vývojáře na platformě FORPSI Cloud

V tomto návodu vám ukážeme, jak zabezpečit webový server Apache na Ubuntu 18.04 instalací certifikátu SSL (Secure Sockets Layer).

Apache Security SSL Ubuntu

25 března 2020
 

Tento návod popisuje instalaci a konfiguraci jednotlivých součástí LAMP na Ubuntu 18.04. LAMP architektura je založená na řešeních Linux, Apache, MySQL a PHP.

Apache LAMP MySQL PHP Ubuntu Webserver

27 března 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nakonfigurovat VPN pomocí OpenVPN na Ubuntu 18.04. K následování tohoto návodu budete potřebovat dva servery. Ten druhý slouží jako CA (certifikační autorita) a bude posuzovat platnost certifikátů. K serveru a CA je nutné se připojit pomocí SSH.

Security Ubuntu VPN

27 března 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak na server založený na Linux Ubuntu 18.04 nainstalovat Nextcloud a nakonfigurovat jej tak, aby sloužil jako úložiště souborů s možností vzdáleného přístupu.

Storage Ubuntu

27 dubna 2020
 

SSH je hlavním přístupovým bodem k vašemu cloudovému serveru. Proto však také nejvíce bývá vystaven různým útokům. V tomto návodu vám ukážeme, jak zvýšit úroveň zabezpečení SSH.

Security SSH Ubuntu

04 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat, nastavit a následně používat rsync v systému Linux Ubuntu 18.04 pro synchroznizaci souborů a složek a také jak naplánovat pravidelné zálohování serveru.

Backup Storage Ubuntu

05 května 2020
 

Docker je softwarová platforma vyvinutá pro usnadnění nasazování aplikací založených na konceptu kontejnerů. Lze jej použít k vytváření, testování a distribuci aplikací tím, že je shromažďuje ve standardizovaných jednotkách nazývaných kontejnery.

Docker Ubuntu Virtualizace

07 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak spravovat Docker kontejnery v systému Linux, stahovat image z Docker Hubu, vytvářet nové kontejnery a ukládat jejich image (obraz).

Docker Ubuntu Virtualizace

07 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a nakonfigurovat Prestashop na Ubuntu 18.04.

CMS E-commerce Ubuntu

26 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak využít silné stránky obou webových serverů tak, aby dokonale spolupracovaly. NGINX bude použit jako frontend, který bude zpracovávat požadavky klientů a posílat je do Apache, což bude náš backend webový server, který bude vracet odpověď. Tento postup poskytuje mnoho výhod, v první řadě bezpečnost a také výkon.

Apache NGINX Ubuntu Webserver

27 května 2020
 
<  1 2   >

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 160 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: