Top
Přejít na hlavní obsah
Služby

Datacentrum IT2, Itálie

Rozloha:

2.000 m²

Kapacita:

Přes 10 000 fyzických serverů.

Umístění:

Arezzo, Itálie

Uptime:

Dostupnost datacentra, od spuštění v květnu 2003, je 99.97 %.

Napájení:

Datacentrum je napájeno elektrickou energií o příkonu 1.8 MW s plnou redundancí díky dvěma odděleným větvím. Každé z napájecích center má dostatečnou kapacitu pro napájení celého datacentra samostatně i při jeho plném vytížení a je vybaveno systémy UPS s dvojitou konverzí a vysokou energetickou účinností (2N type redudancy).

Redundantní napájecí centra i pro jednotky s jedním napájecím zdrojem:

Pro vlastní služby používá FORPSI výhradně servery a zařízení s dvojicí napájecích zdrojů. Každé napájecí centrum je zálohované STS zařízeními (static Transfer Switch), které zajišťují nepřetržitý přívod energie i pro zařízení používající pouze jeden napájecí zdroj.

Oddělené budovy pro napájení z veřejné sítě a pro UPS bateriové systémy:

Pro zajištění maximální úrovně bezpečnosti pro serverové místnosti jsou systémy elektrického napájení a baterie UPS umístěny ve dvou vyhrazených budovách, které jsou fyzicky odděleny od samotného datacentra.

Redundantní záložní generátory:

Datacentrum je vybaveno autonomními generátory s podzemními nádržemi pro palivo, schopnými poskytovat energii pro celé datacentrum i při jeho plném vytížení. Generátory se spouštějí automaticky po přerušení dodávky elektrické energie.

Energeticky úsporné datacentrum:

Věnovali jsme mnoho pozornosti optimalizaci datacentra z hlediska spotřeby energie. Celý systém chlazení serverové místnosti je vybaven vysoce účinnými jednotkami přímého chlazení, které jsou mezi sebou propojeny v síti a optimalizovány systémem, schopným upravovat úroveň poskytovaného chlazení.

Budova je také vybavena systémem chlazení free-cooling. Použitím vnějšího vzduchu (pečlivě filtrovanéno, s regulovanou vlhkostí a teplotou) jsme schopni snížit využití tepelných čerpadel a tím snížit spotřebu energie a dopad na životní prostředí. Racky serverů jsou pak vybaveny inovativním systémem řízení chladného vzduchu, který soustředí chladnější vzduch v přední části serverů a umožňuje tím vyšší energetickou efektivitu.

Redundantní klimatizační systémy chráněné UPS:

Klimatizační systémy v serverovnách a místnostech s napájením jsou redundantní a zaručují dokonalé fungování chlazení i při simultánním selhání více chladících jednotek.
Celé zařízení je chráněno bateriovým systémem UPS a generátory, aby se předešlo jakémukoli přerušení.

Přenosová kapacita 82 Gb/s:

Datová centra IT1 a IT2 jsou vzájemně propojeny prostřednictvím vyhrazené a redundantní optické sítě. Jejich celková rychlost připojení k internetu činí 82Gb/s prostřednictvím optických spojení nejdůležitějších národních a mezinárodních zprostředkovatelů a hlavní sítě přístupových bodů (NAP).

Pokročilé síťové služby:

Každý serverový rack má více redundantních připojení.
Centrální síť je vybavena jednotkami Cisco Nexus 7000, které jsou nejvyspělejší na trhu.

Zabezpečení:

Datacentrum je vybaveno automatickým systémem detekce a potlačení požáru, používá se inertní plyn, který je nezávadný pro personál a elektronické spotřebiče. Dále je využíván samostatný systém pro detekci netěsností a záplav.
Budova je také vybavena poplašným systémem proti vniknutí, instalovaným v každé chodbě, napojeným na dvojitý systém kontroly identifikace. Navíc nám monitorovací kamerový systém (CCTV), který se skládá z více než čtyřiceti kamer, umožňuje sledovat celou budovu.

Monitoring 24x7:

V datacentru je přítomný monitorovací tým 24 hodin denně, 365 dní v roce. Kromě toho je datacentrum vybaveno BMS (Building Management System), který je schopen v případě problémů informovat v reálném čase sekundární technický tým a umožňuje vzdáleně spravovat umístěná zařízení.

Certifikace ISO 9001, ISO 27001 a ISO 50001:

Datacentrum vlastní certifikáty kvality ISO 9001, certifikát zabezpečení ISO 27001 a také certifikát systému řízení energie ISO 50001.

V souladu s ISO/IEC 27017, ISO/IEC 27018 a ISO/IEC 27035:

Datacentrum poskytuje cloudové služby, jejichž zabezpečení je v souladu s ISO/IEC 27017, spravuje osobní údaje v Cloudu v souladu s ISO/IEC 2018 a bezpečnostní incidenty a události řeší v souladu s ISO/IEC 27035.

 

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 160 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: