Top
Přejít na hlavní obsah
Služby
FORPSI

FORPSI Cloud

FORPSI Cloud je obchodní značkou provozovanou společností INTERNET CZ, a. s. pro poskytování cloudových služeb na českém trhu. Reprezentuje nabídku cloudových služeb, jejímž cílem je uspokojit požadavky zákazníků a přizpůsobit se jejich projektům. Ať už se jedná o virtuální infrastruktury, archivace dat, plány pro disaster recovery, externí zálohování nebo vývoj vlastních SaaS řešení. Platforma FORPSI Cloud poskytuje zákazníkům volný prostor a zároveň širokou škálu flexibilních prostředků, s jejichž pomocí mohou přetvářet své vize ve skutečnost. Platforma FORPSI Cloud byla vyvinuta s důrazem na dva hlavní faktory:

  •   Umístění infrastruktury a dat tam, kde jsou vaši zákazníci

    Členství ve skupině Aruba S.p.A. poskytuje zázemí silné evropské sítě o čtyřech vlastních datacentrech v České republice a Itálii, doplněné o síť partnerských datacenter v Německu, Velké Británii, Francii a Polsku.

  •   Flexibilita cloudové platformy

    Zákazník si může vybrat, jakou virtualizační technologii použije pro instalaci svých virtuálních serverů a jaký operační systém na nich nainstaluje. Ke svým službám může přistupovat přes jednotný control panel, veřejné API, nebo kombinovat oba přístupy.

8
datacenter v 6 zemích Evropy
200.000 m2
čtverečních metrů plochy vyhrazené pro datacentra
přes 500 Gb/s
konektivity mezi datacentry a sítí internet
 

SÍŤ DATACENTER

Služby FORPSI Cloud jsou poskytovány pomocí 4 vlastních datacenter: pro Střední a Východní Evropu je primárně určeno datacentrum v obci Ktiš (Česká republika), další 3 se nachází v Itálii, konkrétně v oblastech Bergamo (Milan PSP, IT3) a Arezzo (IT1, IT2). Kromě vlastních datacenter poskytujeme pomocí našich Partnerů služby z dalších evropských lokací: Frankfurt, Paříž, Londýn, Varšava.

FORPSI datacentra, splňují nejvyšší standardy spolehlivosti, výkonu a bezpečnosti. Připojení k internetu více než 300 Gb/s, zajišťující dvojnásobek přenosové kapacity ve srovnání s aktuálním vytížením, zaručuje kontinuitu a kvalitu služby.

 

Skupina FORPSI (www.forpsi.com) působí ve Střední Evropě od roku 1997. Firma sídlí v obci Ktiš (ČR), kde je i vlastní datacentrum. Pobočky společnosti působí v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. FORPSI poskytuje internetové služby včetně domén, webhostingu, dedikovaných serverů, VPS, housing řešení a je v současnosti největším registrátorem domén v České republice. Od roku 2005 je FORPSI součástí skupiny Aruba Group. Nabízí i cloudové služby, v České republice a na Slovensku pod značkou FORPSICLOUD, v Polsku a Maďarsku jako ARUBACLOUD.

Aruba S.p.A., založená 1994 v Arezzu, je lídrem v oblasti registrace domén a webhostingu v Itálii, Střední a Východní Evropě. S celkovým počtem 16 000 000 uživatelů a partnerů patří mezi TOP 5 hostingových společností v Evropě a TOP 10 na celém světě. Kromě webhostingu a služeb certifikované e-mailové pošty, poskytuje Aruba i řešení postavené na dedikovaných serverech, housing, managed služby a má také bohaté zkušenosti se správou datacenter. Od roku 2011, Aruba poskytuje cloudové služby založené na modelu IaaS prostřednictvím své značky Aruba Cloud.

Aruba Business S.r.l., součást skupiny Aruba, byla založena v roce 2015 s vizí vytvoření jednotného bezpečného kanálu pro korporátní trh a obchodní partnery.
Tým tvořený profesionály s mnoha lety zkušeností získaných v oboru, nabízí navíc k běžným službám jako jsou webhosting, domény, cloud, e-Security a služby datacentra také celé strategické projekty vytvořené a spravované na míru konkrétního zákazníka a řešení zaměřená na resellery, kteří vyžadují vytvoření nabídky kompletního portfolia služeb.

V roce 2014 získala Aruba prestižní doménu .cloud a stala se jejím oficiálním registrem. Upevnila tím tak svou již významnou pozici na evropském i globálním trhu v oblasti cloudových služeb.

 

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 160 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: