Top
Přejít na hlavní obsah
Služby

Datacentrum CZ1, Česká republika

Rozloha:

1.500 m²

Kapacita:

Přes 5 000 fyzických serverů.

Uptime:

Dostupnost datacentra, od spuštění v roce 2005, je 100 %.

Napájení:

Datacentrum je napájeno elektrickou energií o příkonu 1MW s plnou redundancí díky dvěma odděleným větvím. Každá z napájecích větví má dostatečnou kapacitu pro zásobování celého datacentra samostatně, i při jeho plném vytížení. Obě větve jsou vybaveny systémy UPS s dvojitou konverzí a vysokou energetickou účinností (2N type redudancy).

Oddělené místnosti elektrických rozvaděčů a UPS baterií:

Pro zajištění maximální úrovně bezpečnosti datových sálů jsou systémy elektrického napájení a baterie UPS umístěny ve dvou vyhrazených místnostech, které jsou fyzicky odděleny od samotného datacentra.

Redundantní záložní generátory:

Datacentrum je vybaveno autonomními diesel generátory s podzemními palivovými nádržemi, schopnými poskytovat elektrickou energii pro celé datacentrum i při jeho plném vytížení v době výpadku dodávky elektrické energie z distribuční sítě. Generátory se spouštějí automaticky po přerušení dodávky elektické energie.

Energeticky úsporné datacentrum:

Věnovali jsme mnoho pozornosti optimalizaci datacentra z hlediska spotřeby energie.

V datový sálech, sálech elektrických rozvaděčů a UPS je navíc instalován systém Free Cooling, který při nižších venkovních teplotách umožňuje přímé chlazení klimatizovaných prostor chladnějším venkovním vzduchem. Dochází tak ke snižování spotřeby elektrické energie a zmírnění dopadu na životní prostředí.

Redundantní klimatizační systémy:

Každý ze sálů datacentra je chlazen samostatnou soustavou klimatizačních zařízení, přičemž každá soustava je dimenzována minimálně v sestavě N+1.

Přenosová kapacita 30 Gb/s:

Datacentrum těží z přenosové kapacity 30 Gb/s, poskytované prostřednictvím optických spojení nejdůležitějších národních a mezinárodních zprostředkovatelů a hlavní sítě přístupových bodů (NAP).

Zabezpečení:

Datacentrum je vybaveno automatickým protipožárním systémem. Hlavní hasicí médium je plyn FM-200, který je nezávadný pro personál a elektronické spotřebiče.

Přístup do datacentra a technologických prostor je zabezpečen čipovým systémem, pohyb osob je monitorován. Okolí datacentra je monitorováno pomocí kamerového systému (CCTV).

Monitoring 24x7:

V datacentru je přítomen operátor podpory v režimu 24 hodin denně, 365 dní v roce.

Certifikace ISO 9001 a ISO 27001:

Datacentrum vlastní certifikát kvality ISO 9001 a certifikát zabezpečení ISO 27001.

 

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 160 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: