Top
Přejít na hlavní obsah
Služby

Jak funguje Cloud Object Storage?

Infrastruktura Object Storage je založena na nejnovějším řešení ukládání dat a umožňuje uložení petabytu (1 000 000 GB) nestrukturovaných dat. Je založena na technologii, která zaručuje velkou úložnou kapacitu, jednoduchost operací a úplnou kontrolu dat.

Infrastruktura využívá inteligentní systém roztroušené distribuce dat, který neobsahuje žádné SPOF (Single Point Of Failure).
Odolnost a samoobnovovací schopnosti (self-healing) jsou klíčovými prvky systému Object Storage. Aktualizace technologie a hardwaru nevyžaduje migraci dat nebo odstávku. Paralelní architektura zajišťuje vysoký stupeň výkonnosti pro velké objemy přenosů dat a požadavků za sekundu.

Struktura našeho úložiště byla vytvořena takovým způsobem, aby zaručovala self-healing schopnost vytvořením více kopií dat na různých serverech.
Ve chvíli, kdy je soubor nahrán do úložiště, vytvoří systém automaticky dvě kopie tohoto souboru a uloží je na náhodně vybrané disky na různé servery a kontroluje, že v systému jsou vždy k dispozici tři kopie dat. V případě poškození nebo zničení disku, se automaticky aktivuje self-healing proces a vytvoří novou kopii ztracených souborů dat na třetí disk. Všechny soubory nahrané do datového úložiště nejsou duplikovány na stejné disky, každá kopie je vytvořena na jiném disku jiného serveru. Tímto způsobem je vytvořena ještě bezpečnější síť úložišť.

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 160 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: