Top
Přejít na hlavní obsah
Služby

Návody FORPSI Cloud

Projděte si naše návody pro system adminy a vývojáře na platformě FORPSI Cloud

Návody > Seznam návodů

V tomto návodu se naučíte, jak vytvořit vlastní server pro videokonference pomocí aplikace Jitsi Meet, což může být užitečné například pro všechny, kteří momentálně pracují z domova. Nemusíte používat žádné služby třetích stran, jako je například Skype, Microsoft Teams, Cisco WebEx. nebo Zoom.

CMS SmartWorking Videokonference

22 dubna 2021
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nastavit klíče SSH na serveru Linux CentOS 8. Pokud si tímto způsobem zabezpečíte přístup na server, ověření bude probíhat pomocí šifrovaných klíčů, aniž byste pokaždé museli zadávat heslo.

CentOS Security

27 ledna 2021
 

V tomto návod vám ukážeme, jak implementovat VPN na cloudovém serveru instalací a konfigurací softwaru OpenVPN connect na Windows Server 2019.

Security VPN Windows

06 listopadu 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a zabezpečit phpMyAdmin v systému Linux Ubuntu 18.04. PhpMyAdmin je GUI (Graphic User Interface) neboli grafické uživatelské rozhraní, které umožňuje vytvářet, ukládat a upravovat databáze vytvořené pomocí MySQL.

Database MySQL Ubuntu Webhosting

01 července 2020
 

NGINX je vysoce výkonný webový server používaný zejména k distribuci statického obsahu a reverzní proxy. Díky své univerzálnosti lze NGINX použít v široké škále situací. V tomto návodu vám ukážeme, jak jej nainstalovat na server a také jak jej nakonfigurovat pro dvě či více domén.

NGINX Ubuntu Webserver

01 července 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a nakonfigurovat Postfix na Ubuntu 18.04. Postfix je aplikace na straně serveru, která vám umožňuje implementovat protokol SMTP pro správu odesílání pošty.

Mailserver Ubuntu

01 července 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak používat Logrotate, software předinstalovaný ve většině verzí systému Linux. Umožňuje spravovat ukládané logy.

Linux Logrotate

01 července 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak využít silné stránky obou webových serverů tak, aby dokonale spolupracovaly. NGINX bude použit jako frontend, který bude zpracovávat požadavky klientů a posílat je do Apache, což bude náš backend webový server, který bude vracet odpověď. Tento postup poskytuje mnoho výhod, v první řadě bezpečnost a také výkon.

Apache NGINX Ubuntu Webserver

27 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a nakonfigurovat Magento 2 na vašem Apache serveru.

CMS E-commerce Magento

26 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a nakonfigurovat Prestashop na Ubuntu 18.04.

CMS E-commerce Ubuntu

26 května 2020
 
< Zpět  1 2   Další >

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 160 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: