Top
Přejít na hlavní obsah
Služby

Návody FORPSI Cloud

Projděte si naše návody pro system adminy a vývojáře na platformě FORPSI Cloud

Návody > Seznam návodů

V tomto návod vám ukážeme, jak implementovat VPN na cloudovém serveru instalací a konfigurací softwaru OpenVPN connect na Windows Server 2019.

Security VPN Windows

06 listopadu 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a zabezpečit phpMyAdmin v systému Linux Ubuntu 18.04. PhpMyAdmin je GUI (Graphic User Interface) neboli grafické uživatelské rozhraní, které umožňuje vytvářet, ukládat a upravovat databáze vytvořené pomocí MySQL.

Database MySQL Ubuntu Webhosting

01 července 2020
 

NGINX je vysoce výkonný webový server používaný zejména k distribuci statického obsahu a reverzní proxy. Díky své univerzálnosti lze NGINX použít v široké škále situací. V tomto návodu vám ukážeme, jak jej nainstalovat na server a také jak jej nakonfigurovat pro dvě či více domén.

NGINX Ubuntu Webserver

01 července 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a nakonfigurovat Postfix na Ubuntu 18.04. Postfix je aplikace na straně serveru, která vám umožňuje implementovat protokol SMTP pro správu odesílání pošty.

Mailserver Ubuntu

01 července 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak používat Logrotate, software předinstalovaný ve většině verzí systému Linux. Umožňuje spravovat ukládané logy.

Linux Logrotate

01 července 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak využít silné stránky obou webových serverů tak, aby dokonale spolupracovaly. NGINX bude použit jako frontend, který bude zpracovávat požadavky klientů a posílat je do Apache, což bude náš backend webový server, který bude vracet odpověď. Tento postup poskytuje mnoho výhod, v první řadě bezpečnost a také výkon.

Apache NGINX Ubuntu Webserver

27 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a nakonfigurovat Magento 2 na vašem Apache serveru.

CMS E-commerce Magento

26 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak nainstalovat a nakonfigurovat Prestashop na Ubuntu 18.04.

CMS E-commerce Ubuntu

26 května 2020
 

V tomto návodu vám ukážeme, jak spravovat Docker kontejnery v systému Linux, stahovat image z Docker Hubu, vytvářet nové kontejnery a ukládat jejich image (obraz).

Docker Ubuntu Virtualizace

07 května 2020
 

Docker je softwarová platforma vyvinutá pro usnadnění nasazování aplikací založených na konceptu kontejnerů. Lze jej použít k vytváření, testování a distribuci aplikací tím, že je shromažďuje ve standardizovaných jednotkách nazývaných kontejnery.

Docker Ubuntu Virtualizace

07 května 2020
 
< Zpět  1 2   Další >

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 140 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: