Zpět nahoru
Přejít na hlavní obsah
Služby
Czech Superbrands
t

Navrhněte si vlastní cloud

Přihlaste se do VisualCloudu a vyzkoušejte
si vytvoření vlastního datacentra

Cloud Computing od FORPSI

Funkce našeho veřejného cloudu

Naše nabídka služeb Cloud Computing je založena na modelu infrastruktura jako služba (IaaS). Umožňuje vám aktivovat a spravovat virtuální servery používající VMware nebo HyperV hypervizory s plnou škálovatelností pro CPU, RAM a diskový prostor podle vašich potřeb. Díky našemu chytrému systému “"Pay-as-you-go” platíte pouze za to, co používáte - proto budete přesně vědět, kolik jste na konci měsíce zaplatili.

Náš veřejný cloud vám umožní přístup k neomezenému množství prostředků. Můžete si vybrat datacentrum, ve kterém chcete umístit a aktivovat své servery. To vám umožní naplno využít flexibilitu a sílu naší cloud nabídky. Opravdu pak budete platit pouze za chod vašich běžících virtualních serverů.

Výhody služby Cloud Computing

Snadný

Nástroj Visual Cloud vám umožní pomocí několika kliknutí myši vytvořit virtuální infrastrukturu, kterou potřebujete. Pomocí drag and drop můžete snadno organizovat své virtuální servery a switche v našich evropských datacentrech a určit jejich charakteristiky.

 

Flexibilní

Škálování výkonu nahoru je důležité, stejně tak důležité je ovšem i škálování směrem dolů. Kombinace obou je klíč k té nejflexibilnější nabídce Cloud Computingu. Naše řešení vám umožní spravovat každý jednotlivý server a jeho prostředky nezávisle. Například navýšit RAM při náhlém nárůstu zátěže provozu nebo snížit velikost diskové jednotky po uzavření projektu. Tyto úpravy se projeví okamžitě. Vytvořte si tolik virtuálních serverů, kolik potřebujete. Vyberte si ze třech různých řešení (VMware, Hyper-V, HyperV Low Cost), více než padesáti šablon operačních systémů (které je možné ihned začít používat) a šesti datacenter v Evropě, jejichž počet se brzy ještě navýší.

 

Neomezený výkon

Lidé často přemýšlí nad tím, jak výkonná cloud infrastruktura vlastně může být. Skutečnost je taková, že může být stejně výkonná jako nejlepší dedikované servery na trhu, ovšem pouze když to VY potřebujete. 
Každý virtuální server lze nakonfigurovat až na 8 virtuálních jader, 32GB RAM a 2 TB diskového prostoru. Takovýchto serverů si můžete aktivovat neomezené množství. Navíc jsou prostředky vyhrazeny přímo pro vás, takže nehrozí overbooking ani zpomalení vašeho serveru kvůli ostatním uživatelům služby. Zatímco fyzický dedikovaný server při růstu vašich potřeb narazí na své hranice, cloud infrastruktura bude vždy schopna se rozrůstat více a rychleji. Cloud infrastruktura umožňuje rozdělit úkony na více serverů a zajistit tak lepší stabilitu a vyšší spolehlivost. Protože nemusíte platit další poplatky za několik virtuálních serverů, můžete rozšiřovat svou infrastrukturu horizontálně tak, jak právě potřebujete. Pro rozsáhlejší nároky na úložiště navštivte sekci Cloud Objekt Storage věnovanou řešení pro rozsáhlá datová úložiště v cloudu.

 

Cenově výhodný

Atraktivita cloud nabídek se také promítá do atraktivnosti ceny. Flexibilita našeho systému vám umožní využívat jen tolik, kolik potřebujete - proto platíte pouze za to, co používáte. Díky účtování po hodinách, možnosti škálování nahoru a dolů a plánování uspořádání vašich virtuálních serverů máte konečně možnost optimalizovat své investice. Transparentní paušální poplatky a měsíční odhady nákladů vám také umožní přesně zjistit, kolik na konci měsíce zaplatíte, a tak se vyhnete nechtěným překvapením. Zapomeňte na supersizing vaší infrastruktury kvůli tomu, co možná budete potřebovat za rok. Pořiďte si jednoduše to co potřebujete už dnes a nechte svou infrastrukturu plynule růst společně s vaším podnikáním.

 

 

Bezpečný

Bezpečnost a dostupnost, kritické faktory pro vaše podnikání, jsou naší hlavní starostí. Všechny naše servery jsou v clusterech a datová úložiště synchronně replikována, abychom zajistili maximální spolehlivost a dostupnost. Špičkové FORPSI datacentrum splňuje ta nejpřísnější průmyslová kritéria, abychom zajistili 99,95 % dostupnost garantovanou SLA. V kombinaci s redundantním napájením a sítěmi vytváří toto řešení ideální podmínky pro bezpečné hostování vašich aplikací a dat. Kromě toho lze také snadno a rychle replikovat cloud prostředí v našich různých datacentech, pro zajištění Business Continuity a Disaster Recovery.
 
 

Cloud server Smart, Cloud server Pro a Private Cloud

V tabulce je vidět přehled hlavních rozdílů mezi službami Cloud Computing (servery Smart a Pro) a Private Cloud:

  Cloud server Smart Cloud server Pro Private Cloud
Minimální doba trvání Měsíc Hodina Měsíc
Účtování nákladů Za měsíc Za hodinu Za měsíc
AKTIVACE
Zřízení Automaticky Automaticky Manuálně do 24 hod
Zrušení Automaticky Automaticky Manuálně do 24 hod
VÝKON
Garantovaný výkon      
SLA 99,80% 99,95% 99,95%
VÝPOČETNÍ ZDROJE
Max CPU na server 4 8 (50% vyhrazeno) 32 (100% vyhrazeno)
Max RAM na server 8GB 32GB 256GB
Max diskový prostor na server 160GB 500GB x 4HD Neomezený
Typ úložiště SSD SAN SAN + SSD + SAS + SATA
Vlastní úložiště      
Redundantní hardware      
Replikované úložiště   Ve stejném datacentru V jiném datacentru
Import/Export disku      
Archivace      
Velikost CPU/RAM/HD Defaultně Volitelné Volitelné *
NAVÝŠENÍ/SNÍŽENÍ ZDROJŮ
Navýšení      
Snížení      
HYPERVIZOR/ŠABLONA/OS
Hypervizor VMware VMware, Hyper-V VMware
Hyper-V      
VMware Enterprise      
VMware Enterprise Plus      
Šablony/OS 50 54 Vlastní
Vlastní šablony      
LICENCE
Rozšíření datacentra      
Zahrnuté licence Windows Datacentrum Windows Datacentrum  
Spravované licence MS SQL Web/Standard MS SQL Web/Standard Všechny
Plesk Licence Možno dokoupit Zdarma pro 10 domén Možno dokoupit
SÍŤOVÉ ZDROJE
Zahrnuté veřejné IP adresy 1 (pevná) 1 4
Dodatečné veřejné IP adresy   Až 5 Na vyžádání
Veřejné IP adresy (IPv6)   rozsah /64 zdarma na jednu IPv4 adresu rozsah /64 zdarma na jednu IPv4 adresu
S흻ové adaptéry 1 3 10
Privátní síť      
Přenosová kapacita (In/Out) Omezená (měsíční limit) Neomezená Neomezená
Firewall zahrnut      
Load Balancer      
Unified Storage      
DOPLŇKOVÉ SLUŽBY
Vlastní zařízení   Pouze na Hybrid Na Hybrid a Native
Uptime Monitoring Možno dokoupit 1 kontrola zdarma Možno dokoupit
Monitoring využívání     Možno dokoupit
SnapShot      
Plánované úlohy **      
Rozšířená správa      
ZÁKAZNICKÁ PODPORA
Žádosti o konzultace      
Zákaznická podpora zdarma      

* Minimální poměr RAM/CPU je 2/1.
** "Úprava výpočetních zdrojů" pro Cloud server Smart není dostupná.

Poznámka: IPv4 adresy jsou zahrnuty v ceně virtuálních serverů, počet adres je roven počtu aktivních virtuálních serverů nebo je nižší. V případě potřeby více IP adres na vašem síťovém adaptéru je možné zakoupit další IP adresy (zahrnují IPv6 /64 na každou IPv4). Tyto adresy mohou být automaticky konfigurovány pouze v případě, že jejich šablony jsou kompatibilní.

Kontaktovat obchodní oddělení »

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: