Top
Přejít na hlavní obsah
Služby

Sítě a internet

Komplexní infrastruktura? Žádný problém

FORPSI Cloud Computing garantuje u všech cloud serverů síťové připojení až 1000Mbit/s. Cloud server Pro má zcela neomezenou přenosovou kapacitu (bandwidth), Cloud server Smart má přenosovou kapacitu omezenou dle vybraného tarifního balíčku.
Oproti ostatním konkurenčním službám můžete v rámci FORPSI Cloud Computingu mezi sebou propojit své Cloud servery Pro za použití virtuálních switchů stejně jako v reálném prostředí.
Veřejné IP adresy můžete libovolně nastavit nebo zcela odebrat a Cloud server Pro pak spravovat prostřednictvím konzole pro zotavení.
Každý Cloud server Pro má 3 síťové adaptéry, které mohou být pomocí veřejných IP adres připojeny do sítě internet nebo do virtuálního switche. Připojením do virtuálního switche vytvoříte mezi Cloud servery Pro privátní síť.

3 síťové adaptéry pro každý cloud server Cloud Server Pro

 

Až 1000 Mbit/s

 

Virtual Private networks Cloud Server Pro

 

Možnost odpojení cloud serverů od veřejné sítě Cloud Server Pro

 

Virtuální switch Cloud Server Pro

Virtuální switch je ekvivalentem k switchi na fyzické síti, který umožňuje propojení dvou a více Cloud serverů Pro do privátní sítě.
Rychlost virtuálního switche je 1000 Mbit/s na port, i když je přenosová rychlost každého cloud serveru je omezena hypervizorem, který je použit.
Každý virtuální switch je rezervován pro uživatele od doby, kdy byl vytvořen, do jeho odstranění. Provoz na vnitřní síti není účtován a je zdarma.

  Pro více informací navštivte Znalostní bázi »
 

Veřejné IP adresy

Veřejné IP adresy se používají pro připojení cloud serveru k veřejné internetové síti a lze je zakoupit samostatně.
Při vytváření cloud serverů, je každému z nich přiřazena bezplatná předkonfigurovaná veřejná IP adresa, kterou lze u Cloud serverů Pro kdykoliv upravit nebo smazat.

Od dneška jsou FORPSI Cloud virtuální servery IPv6-ready

Pro každou IPv4 dostanete jednu /64 IPv6 podsíť v konfiguraci Dual-Stack; IPv4 a IPv6 tak pracují paralelně. Po zvolení hypervizoru a šablony na stránkách konfigurace virtuálního serveru budete mít možnost přidat adresu IPv6.

  • Jaký je rozdíl mezi IPv4 a IPv6 a jaké jsou výhody IPv6?

    Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma verzemi protokolu je ten, že IPv6 nabízí mnohem větší adresní rozsah: lze tak přiřadit unikátní adresy mnoha sítím a tisícům různých zařízení. IPv6 zlepšuje proces implementace bezpečnostních standardů, jako je protokol SSL a zjednodušuje vývoj různých aplikací pro IP telefony, interaktivní hry a e-commerce stránky. Při využití protokolu IPv6, který poskytuje velký adresní rozsah, již není potřeba NAT. Nový protokol byl zároveň navržen tak, aby zajišťoval vyšší úroveň bezpečnosti než jeho předchůdce. V neposlední řadě IPv6 obsahuje oproti IPv4 například automatickou konfiguraci, přenosnost a snadnou rozšiřitelnost.

  • Proč začít používat IPv6?

    Zavedení IPv6 je nezbytné, pokud chcete, aby vaše služby byly nadále dostupné pro všechny, zejména pak pro uživatele na nově se rozvíjejících trzích. Vzhledem k tomu, že internet se postupně stává dual-stack IPv4/IPv6 sítí, je podpora IPv6 důležitá pro zajištění univerzální konektivity a schopnosti obsloužit rostoucí počet zařízení připadajících na jednoho uživatele připojených v síti. Kvůli narůstajícím obtížím s IPv4 adresami a rostoucími náklady na jejich pořízení, budou brzy některé stránky dostupné pouze přes IPv6. Po zakoupení nové veřejné IP adresy můžete nakonfigurovat reverzní DNS (lze provést také pro stávající veřejné IP adresy). Reverzní DNS umožňuje překládat veřejnou IP na doménové jméno serveru (FQDN): lze tak zajistit, aby veřejná IP adresa odpovídala nakonfigurovanému doménovému jménu serveru. Rychlost připojení k veřejné síti je 1000 Mbit/s na port, podle druhu použitého hypervizoru. Každá veřejná IP adresa je vyhrazena pro uživatele od okamžiku vytvoření služby až do jejího smazání. U Cloud serveru Pro není externí síťový provoz zpoplatněn, u Cloud serverů Smart je síťový provoz omezen v závislosti na zvolené variantě.

UPOZORNĚNÍ: UNIFIED STORAGE, LOAD BALANCERY A VIRTUALNÍ SWITCHE NEBUDOU OVLIVNĚNY NASAZENÍM IPV6 A NADÁLE BUDOU PRACOVAT VÝLUČNĚ S IPV4. MAXIMÁLNĚ LZE VYUŽÍVAT 16 IPV6 ADRES SOUČASNĚ. POKUD SI PŘEJETE TENTO LIMIT NAVÝŠIT, PROSÍM, KONTAKTUJTE NAŠI ZÁKAZNICKOU PODPORU.

  Pro více informací navštivte Znalostní bázi »
 


Přenosová kapacita a síťový provoz

Přenosová kapacita je jedním ze základních prvků cloud služeb, proto máme ke službě FORPSI Cloud Computing vyhrazeno odpovídající množství přenosové kapacity.
V normálních provozních podmínkách je přenosová kapacita 100 Mbit/s pro Cloud servery s Hyper-V hypervizorem a 1000Mbit/s pro Cloud servery s VMWare vSphere hypervizorem. Ve stavu nouze nebo při plné zátěži systému garantujeme přenosovou rychlost do internetu minimálně 10Mbit/s pro každý cloud server.

 

Test přenosové kapacity byl proveden na Cloud Serveru s hypervizorem VMware. Jedná se o reálná data, poskytnutá jako příklad.

Operační systémy a aplikace

Množství před-konfigurovaných šablon, včetně:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 140 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: