Top
Přejít na hlavní obsah
Služby

Load balancery

S pomocí load balancerů můžete distribuovat zátěž mezi dva či více cloud serverů. To vám umožní optimalizovat použití zdrojů vaší infrastruktury, maximalizovat její produktivitu a zlepšit její odezvu. Předejdete tak možným výpadkům.
Použití load balancerů doporučujeme, pokud potřebujete:

  •  Obsluhu velkého množství požadavků
  •  Garanci vysoké dostupnosti
  •  Rezervu pro případ náhlého zvýšení zátěže

Máte-li o službu load balancingu zájem, je nutné si uvědomit, že pro její fungování je třeba mít alespoň dva cloud servery se stejnou konfigurací a stejnými daty. Správa load balancerů se provádí přímo v Control panelu a je velice intuitivní a rychlá.

Balancovat můžete služby běžící na protokolu TCP, jako například HTTP či HTTPS. Pro balancování jsou dostupné dva algoritmy - LeastConn a Source.
Pomocí tabulek s přehledem zátěže můžete monitorovat zátěž a upravit tak počet svých cloud serverů tak, abyste zamezili výpadku či snížení dostupnosti služeb.

Některé vlastnosti našich balancerů:

  •  Vyhrazená IP adresa
  •  Snadná konfigurace a správa
  •  Podpora HTTP, HTTPS a dalších protokolů využívajících TCP
  •  Algoritmy LeastConn a Source
  •  Detailní statistiky zátěže

Použití load balanceru pro distribuci zátěže mezí více serverů zvyšuje spolehlivost a pomáhá zajistit nepřetržitý provoz poskytované služby. V případě selhání jednoho cloud serveru je provoz směrován na ostatní servery. Tím docílíte nejvyšší garance dostupnosti vašich služeb (Business Continuity).

Balancovaní představuje horizontální škálování výkonu vaší aplikace. Toto škálování je výhodné, pokud například vaše aplikace obsluhuje mnoho požadavků současně, či pokud chcete omezit výpadky na minimum.
V případě, že používáte více cloud serverů, které přistupují současně k databázi na jednom databázovém serveru, je možné, že bude potřeba zvýšit výkon tohoto serveru (vertikální škálování) tak, aby zvládal odpovídat na mnoho požadavků.
Ceník pro tuto službu naleznete na "Ceník" .

Operační systémy a aplikace

Množství před-konfigurovaných šablon, včetně:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 140 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: