Přejít na hlavní obsah
Služby
t

 

FORPSI Cloud Computing představuje neomezeně škálovatelnou a vysoce flexibilní službu, která se přizpůsobí vašim potřebám.
Při tvorbě svého virtuálního stroje v rámci FORPSI Cloudu si můžete vybrat ze dvou variant řešení: Cloud server Smart je levnější a lehce dostupný, oproti tomu Cloud server Pro představuje dražší, ale profesionálnější a plně přizpůsobitelné řešení s více hypervizory a multiplatformní správou.
Při vytváření své virtuální infrastruktury můžete cloud servery Smart a Pro libovolně kombinovat, stejně jako jednotlivé služby, které FORPSI Cloud Computing nabízí. Díky tomu si můžete vytvořit finančně optimalizovanou infrastrukturu podle vlastních potřeb s balancovanými a replikovanými prvky.

Cloud server Pro Cloud Server Pro

Cloud server Pro představuje profesionální řešení, jehož jednotlivé technické a operační prvky můžete zcela přizpůsobit svým potřebám.
Server nabízí vysoký výkon a zabezpečení postavené na redundantním SAN úložišti.
Náklady jsou účtovány po hodinách za skutečně využité zdroje (pay-per-use) a s různými tarify za server zapnutý, vypnutý a archivovaný.

Hlavním rysem Cloud serveru Pro je možnost zvolit hypervizor, na němž server postavíte. Služba FORPSI Cloud Computing vám nabízí hypervizory VMware, Hyper-V a Low Cost Hyper-V.
Cloud server Pro můžete, na rozdíl od Cloud serveru Smart, propojit s jinými Cloud servery Pro do privátní sítě. Navíc ho lze připojit k dalším službám a technologiím - např. balancerům nebo službě Unified Storage. Cloud server Pro nabízí přenosovou rychlost až 1000 Mbit/s a neomezený síťový provoz.
Pokud zvolíte Cloud server Pro, můžete libovolně využívat celou řadu doplňkových funkcí a služeb - např. Snapshot, Rozšířenou správu, import a export diskového obrazu a jiné.

Široká nabídka šablon, účtování za skutečné využití zdrojů (pay-per-use), flexibilita a svoboda ve volbě použitých prvků dělá z Cloud serveru Pro nejlepší volbu pro vytváření vlastní virtuální infrastruktury.

Využijte speciální nabídku Cloud serveru Pro - licence Plesk zdarma (až 10 domén) a 1 kontrola v rámci Cloud Monitoringu zdarma.

Cloud server Smart Cloud Server Smart

Zatímco Cloud server Pro reprezentuje nejmodernější řešení v oblasti cloud computingu, Cloud server Smart představuje levnější a dostupnější možnost, jak nastartovat váš projekt na platformě FORPSI Cloud.
Cloud server Smart nabízíme ve 4 variantách s defaultně nastaveným množstvím výpočetních zdrojů, systém je ale vždy postaven na technologii hypervizoru VMware s lokálním SSD úložištěm. To činí z Cloud serveru Smart jednodušší, přesto plnohodnotnou, alternativu za nejnižší cenu na trhu.
Různé varianty Cloud serveru Smart se od sebe navzájem liší množstvím výpočetních zdrojů a diskového prostoru či limity v přenosové kapacitě.

Cloud server Smart je ideální pro vytváření zkušebních cloud serverů, ověřování vlastností jednotlivých šablon, testování či vývoj instalací a aplikací (vhodné spíše pro aplikace typu non-mission-critical application - tzn. ty, které nevyžadují absolutní míru stability provozu) nebo vytváření virtuálních pracovních ploch.

Rozdíly mezi Cloud serverem Pro a Smart

Hlavní rozdíly mezi variantami Cloud server Pro a Cloud server Smart:

Měna
DPH
  Cloud server Pro Cloud server Smart
Cena Od 288 Kč/měsíc + DPH
nebo 0,40 Kč/hod + DPH
Od 70,00 Kč/měsíc + DPH
Účtování nákladů Za hodinu Za měsíc
Garantovaný výkon    
Redundantní hardware    
Výběr CPU/RAM/HD Volitelné Defaultně dle varianty
Šablona/OS 49 44
Typ úložiště Redundantní SAN Lokální SSD
Veřejné IP adresy 5 (1 zdarma) 1 (zdarma)
S흻ové adaptéry 3 1
Privátní síť    
Datové přenosy (příchozí/odchozí) Neomezené Omezené
Hypervizor VMware, Hyper-V, Hyper-V Low Cost VMware
Balancery    
Monitorování uptime 1 kontrola zdarma Lze dokoupit
Monitorování využití    
Snapshot    
Licence Plesk Zdarma pro 10 domén Lze dokoupit
Plánované úlohy*    
Import/Export disku    
ExtraControl    
Archivace    
Unified Storage    
Upgrade    
SLA 99,95% 99,80%
Žádosti o konzultaci    
Zákaznická podpora zdarma    

*"Úprava výpočetních zdrojů" není dostupná pro Cloud server Smart.
 

Operační systémy a aplikace

Množství před-konfigurovaných šablon, včetně:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 140 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: