Zpět nahoru
Přejít na hlavní obsah
Služby
Czech Superbrands
t
Forpsi
Forpsicloud newsRSS
22. 3. 2017

Vlastník českého FORPSI, společnost Aruba, spolupracuje s firmou Veeam při zálohování cloudu

Zákazníkům Private Cloudu je určena služba Cloud Bare Metal Backup, která je navržena pro zálohování vApps a virtuálních strojů prostřednictvím jednoduchého a intuitivního rozhraní pro správu.
 
Arezzo, Itálie/Ktiš, Česká republika, 22. března 2017 – Italská společnost Aruba, lídr na trhu webhostingových služeb, oznámila zahájení spolupráce se společností Veeam® Software. Partnerství obou společností se týká poskytování služby Cloud Bare Metal Backup, která umožňuje vytvářet úplné zálohy virtuálních serverů služby Private Cloud pomocí online control panelu.
 

Forpsi_bare_metal_backup


Aruba S.p.A. (www.aruba.it) je poskytovatelem webhostingových služeb, certifikované elektronické pošty, registrátorem domén a předním poskytovatelem cloudových služeb. Aruba Cloud (www.arubacloud.com) působí také v České republice, a to pod značkou FORPSI Cloud (www.forpsicloud.com). Společnost Veeam® Software vyvinula a poskytuje novátorské řešení „Availability for the Always-On Enterprise™“.

Hlavní myšlenkou této spolupráce je podpořit úspěch Private Cloud řešení, které je využíváno mnoha způsoby, např. pro propojení hybridních infrastruktur, rozšíření datacenter a obnovu dat v prostředí cloudu.  Private Cloud slouží i dalším specifickým oblastem, jako je streaming nebo obchodování na internetu pro velké společnosti, ale i pro malé a střední podniky a systémové integrátory. Aby bylo možné zálohovat obrovský nárůst objemu dat, který je v privátním cloudu zpracováván, bylo nutné vytvořit efektivnější a bezpečnější službu pro zálohování celých virtuálních strojů (VMs).

Služba FORPSI Cloud Bare Metal Backup nabízí rychlé, flexibilní a spolehlivé řešení zálohování a obnovy aplikací a dat.  Veeam Backup & Replication nyní poskytne podporu systémům FORPSI a zdokonalí ochranu virtuálních serverů tak, že sjednotí zálohy a replikace v rámci jednoho softwarového řešení.

Veeam Backup & Replication zajišťuje obnovu celých virtuálních serverů jak v původním, tak v záložním umístění. Zahrnuje i rychlou obnovu pouze specifických bloků dat. Toto řešení také umožňuje rychlou obnovu jednotlivých souborů uložených na virtuálních serverech a discích.

Cloud Bare Metal Backup zjednodušuje společnostem zálohování virtuálních serverů a celých tzv. vApps. Prostřednictvím online control panelu můžete např. nastavit frekvenci a dobu uchování záloh podle svých potřeb a vybrat si, zda chcete obnovit pouze určité soubory, nebo naklonovat celý virtuální server.

Služba zahrnuje 200 GB prostoru úložiště pro každý stroj. Tento zálohovací prostor může být v případě potřeby navýšen. Technologie zálohování společně s hypervizorem služby Private Cloud a s ochrannými mechanismy VMware garantují konzistenci dat a výkon.  Je zde také nativní integrace s Microsoft VSS  zajištující  konzistenci dat aplikací. Díky evropské síti datacenter Aruby může být služba aktivována v České republice, v Itálii a ve Francii.

“Naše služba Private Cloud zaznamenala velký úspěch a je využívána mnoha zákazníky ke správě aplikací a zajišťování kritických procesů. Proto jsme zdokonalení služby Bare Metal Backup považovali za nezbytné,“ uvedl Stefano Cecconi, CEO společnosti Aruba. „Zákazníci nyní budou moci využívat řešení, které umožní rychlou a pohodlnou obnovu jejich IT procesů a poskytne jim garance na business úrovni.“

Albert Zammar, viceprezident společnosti Veeam dodává: “Podle IDC[1] bude většina společností nejpozději do roku 2019 potřebovat IT prostředí v cloudu. To je důvod našeho strategického partnerství se společností Aruba. Začátek naší spolupráce byl zaměřen na zálohování jako službu (BaaS – Backup as a Service), ale věříme, že se naše spolupráce bude nadále rozšiřovat. Ve stále více a více digitalizovaném světě, kde společnosti využívají cloud pro správu dat a aplikací, zaručuje kombinace našich řešení nejen velmi krátký čas pro obnovu dat a kontinuitu provozu v režimu 24/7, ale také řešení dostupnosti dat a aplikací “Always-on”.

Více informací naleznete na: forpsicloud.cz/privatni-cloud/bare-metal-cloud-backup.aspx
 
[1] Developing a Cloud Strategy for Digital Transformation: Solve the Three Clouds Problem”, IDC, June 2016

Začněte používat FORPSI Cloud

 ZAČÍT HNED POŽÁDAT O VOUCHER*

(*) FORPSI vám poskytne voucher s kreditem v hodnotě 50 Kč pro cloudové služby

TECHNOLOGIČTÍ PARTNEŘI: